Hammaste valgendamine

Mis on hammaste valgendamine?

Hammaste valgendamine on keemiline protseduur, mille käigus muudetakse hambaid heledamaks. Seda saab teha nii hambaravikabinetis kui ka kodus. Hammaste valgendus on töötlus, kus hambad kaetakse spetsiaalse geeliga, mille keemilise protsessi abil saavutatakse hamba värvimuutus. Opalescence hambavalgendust teeb suuhügienist. Selle puhul kaetakse igemed kaitsegeeliga, hammastele asetatakse valgendusgeel, millel lastakse toimida 20 minutit.

 

Kapevalgendust saab ise kodus teha

Suuhügienist võtab hammastest jäljendi ja laboritehnikud valmistatavad spetsiaalse kape, mis antakse koos valgendusgeeliga koju kaasa. Eelnevalt juhendatakse patsienti, kuidas valgendusgeele õigesti kasutada. Hammaste valgendamine võimaldab hambad muuta mitme tooni võrra heledamaks.

Tasub teada, et valgendamine mõjub ainult oma hammastele, mitte aga kroonidele, laminaatidele  või täidistele, mille värv protseduuri käigus ei muutu. Valgendamise lõpptulemus võib olla erinev ning protseduuri täielikud mõjud ilmnevad umbes nädala jooksul. Kollakamat tooni hambad reageerivad valgendamisele paremini kui hallika tooniga hambad.

Soovitused protseduuri järgseks päevaks

Kuna hammaste valgendamine on keemiline protseduur, võivad hambad pärast seda muutuda lühiajaliselt tundlikuks. Samuti tasub meeles pidada, et 24 tundi pärast valgendamist ei ole soovitav süüa ega juua pigmendirohkeid toite või jooke.

Enne valgendamist konsulteeri arsti või suuhügienistiga

Enne hammaste valgendamist tasub alati konsulteerida hambaarsti või suuhügienistiga ning lasta hambad puhastada. Kindlasti tasub silmas pidada, et valgendamisel on ka vastunäidustusi: seda ei tohiks teha kaariese, suuõõne- ja/või igemehaiguste korral. Ka lastel, rasedatel ja imetavatel emadel pole soovitav seda protseduuri ette võtta.