Parodontoloogia

Igemehaiguste ravi areneb kiiresti ning Sinu käsutuses on kaasaegne tehnika ja parimad spetsialistid, kes tunnevad uusimaid ravivõtteid.

Broneeri aeg

* kohustuslikud väljad Kehra, Keila ja Saku kliinikutesse saad aega broneerida ainult telefoni teel.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
  • Parodontoloogia

Parodontoloogia

 

Igemehaiguste tekkel on oluline roll elustiili valikutel

Parodontoloogia on hambaravi haru, mis tegeleb igemehaiguste ravi ja ennetamisega. Igemepõletikku tekitavad hambakatus elavad mikroobid. Mikroobid antakse perekonnas üksteisele üle. Parodontiidi kujunemisel on lisaks mikroobidele oluline geneetika ja inimese immuunsüsteem. Igemehaiguste teket soodustavad veel suitsetamine, diabeet, hormonaalsed muutused, verehaigused. Põletikuvaba ige ei veritse ei hambaid pestes ega puudutades.

 

Meie parodontoloogid on kursis uute teadmiste omas valdkonnas

Meie spetsialistid on läbinud lisaks ülikooliharidusele ulatusliku eri väljaõppe. Lisaks on meie parodontoloogid kursis viimaste teadmiste ja tehnoloogiatega igemehaiguste diagnoosimise ning ravi valdkonnas.

 

Korralik suuhügieen on igemehaiguste ravis tähtis

Esmane visiit seisneb konsultatsioonist, igemetaskute sügavuse mõõtmisest, suuhügieenivõtete õpetamisest, röntgenülesvõtete tegemisest ja raviplaani koostamisest. Suuhügieenivõtete parandamine juba enne igemeravi alustamist on ravitulemuse seisukohast määrava tähtsusega. Arst eemaldab igemetaskust mikroobid ja hambakivi, kuid kui patsient seda puhtust ei taha või ei oska säilitada, tuleb põletik ruttu tagasi. Ravitulemuse säilimine sõltub väga palju patsiendi motiveeritusest ja koostööst arstiga. Kui gingiviidi raviks piisab sageli suuhügieenivõtete parandamisest, siis parodontiidi raviks on lisaks vaja on teostada igemetaskute süvapuhastus. See toimub osade kaupa ja enamasti tuimestusega.

  • Parodontoloogia