Breketravi

Broneeri aeg

* kohustuslikud väljad Kehra, Keila ja Saku kliinikutesse saad aega broneerida ainult telefoni teel.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

 

Breketid on kõige rohkem kasutatud vahendid ortodontias. Kuna breketitega on võimalik kontrollida hamba liikumist kõigis kolmes dimensioonis, siis on nende abil võimalik saavutada parimaid tulemusi. Igale joondamist vajava hambale on fikseeritud breket. Patsient peab sõltuvalt raviplaanist ning valitud breketisüsteemist külastama ortodonti iga 4 – 8 nädala tagant.

 

Ortodontilise ravi kestus sõltub konkreetsest raviplaanist ja võib ulatuda kuudest kuni aastateni. Kahe hambakaare breketravi korral kestab ravi keskmiselt 1,5-2 aastat.

Pakume oma patsientidele järgmisi breketeid:

 

Metallbreketid

Hammastele kinnituvad klassikalised breketid on valmistatud metallist (roostevabast terasest). Klassikaliste breketite puhul kasutatakse väikseid kummi- või metallrõngaid (ligatuurid), mille abil kinnitatakse traatkaar breketite külge. Ortodontiliste visiitide intervall on tavaliselt 4-5 nädalat.

 

Esteetilised breketid

Hammastele kinnituvad esteetilised breketid on valmistatud keraamilisest materjalist, mis on hamba värvi või läbipaistev, mistõttu kogu breketsüsteem on vähem märgatav. Ortodontiliste visiitide intervall on tavaliselt 4-5 nädalat.

 

Iseligeeruvad breketid

Iseligeeruvaid breketeid on saadaval metallist või keraamilisest materjalist. Nende puhul ei ole vaja kummist või traadist ligatuuride kasutamist. Samuti on iseligeeruvate breketite kasutamisel visiitidevahelised intervallid suuremad kui klassikaliste breketite puhul. Seetõttu sobivad need breketid paremini kliinikust kaugemal elavatele patsientidele.

 

Lingvaalsed breketid

On breketsüsteem, kus breketid valmistatakse individuaalselt patsiendile ning kleebitakse hammaste siseküljele. Kõige olulisem eelis patsiendile on see, et breketid jäävad nö peitu.

 

Invisalign

Invisalign süsteem on kergemate ravijuhtude puhul alternatiiviks breketitele. Invisalign’i puhul kasutatakse tulemuse saavutamiseks plastmassist läbipaistvaid kapesid. Sõltuvalt hambumusest valmistatakse patsiendile u. 20-40 individuaalset kapet, mille abil nihutatakse hambaid järkjärgult soovitud tulemuse suunas. Invisalign süsteemi eeliseks on see, et läbipaistvad kaped on kandmise ajal vähem märgatavad. Selletõttu on see meetod väga populaarne noorte täiskasvanute seas.

  • Breketravi
  • Breketravi
  • Breketravi