Retensiooniaparaadid

Aitavad hoida ortodontilise raviga saavutatud tulemusi ja ei lase hammastel oma esialgsesse asetusse tagasi minna.

Broneeri aeg

* kohustuslikud väljad Kehra, Keila ja Saku kliinikutesse saad aega broneerida ainult telefoni teel.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Ortodontilise ravi lõpus, optimaalse tulemuse saavutamise järel, eemaldatakse ortodontilised raviaparaadid ning paigaldatakse tulemuse stabiliseerimiseks hoideaparaadid (reteinerid). Kuigi reteinerid ei liiguta hambaid, ning ei kvalifitseeru seetõttu ortodontiliste aparaatide alla, on nad väga olulised. Peaaegu iga patsient, kellele on tehtud ortodontilist ravi, peab kandma retensiooniaparaati.

 

Fikseeritud reteinertraat

Peale ortodontilist ravi fikseeritakse ülemiste ja/või alumiste hammaste taha hoidetraat ehk reteiner. See hoiab hambaid uues asendis ja väldib nende „tagasi vajumist“. Sageli peab traatreteiner jääma hammastele senikaua kuni patsient soovib, et tulemus püsima jääks. Reteineri eemaldumisel või purunemisel on vajalik see koheselt taaskinnitada.

 

Eemaldatav vaakumreteiner (Essix)

Ortodontilise ravi järgselt saavutatud tulemuse hoidmiseks võib vaja minna vaakumreteinerit ehk vaakumkapet ESSIX. See on suust eemaldatav, läbipaistev, õhukesest akrüülist valmistaud kape. Aparaat valmistatakse laboris iga patsiendi jaoks individuaalselt käsitööna. Vaakumreteineri kandmiseaeg ja režiim on varieeruv. ESSIX kapega ei tohi süüa.

 

Retensiooniplaat

Retensiooniplaati kasutatakse pärast breketite eemaldamist ravitulemuse säilitamiseks. Retensiooniplaat on tugev, akrüülist ehk plastikust valmistatud suust eemaldatav aparaat, mis kinnitub hammaste külge metallist traatidega.

  • Retensiooniaparaadid
  • Retensiooniaparaadid
  • Breketravi