UNIMED: Hambaravi Ortodontiakeskus
Tagasi | 27.03.2018

Elektriline või tavaline – selles on küsimus

Elektriline hambahari ei ole tavalise hambaharjaga võrreldes lihtsalt uhkem moevidin või põnevama tehnoloogilise lahendusega puhastusvahend. Tegu on täiesti asendamatu abivahendiga, mis suudab hambaid puhastada mitu korda paremini ja efektiivsemalt.

Elektriline hambahari teeb umbes kahe pesemisminuti jooksul 31 000 harjatõmmet, mille käigus eemaldub kuni seitse korda rohkem hambakattu. Ise hambaid nühkides me sellise tulemuseni jõuda ei suuda.
Peamine põhjus, miks elektriline hambahari suudab niivõrd põhjalikku tööd teha, seisneb eelkõige harja disainis. Väikese nurga all olev harja vars koos harjaste osaga pääsevad suus 
ligi kohtadele, mis tavalise harjaga kättesaamatuks jäävad – näiteks tagumiste hammaste piirkond.
Lisaks on positiivne see, et suur osa inimestest kasutab elektrilise harjaga pestes vähem jõudu – harjaste suuremast liikumissagedusest tulenevalt saavutatakse puhtusetunne kiiremini. Enamikul elektrilistest harjadest on ka süsteem, mis annab kasutajale märku, kui harjamissurve liiga tugevaks läheb. Üleliia intensiivset survet nii hammastele kui ka igemetele tasub aga igal juhul vältida, sest see võib kaasa tuua igemete taandumise ja hambakaelte paljastumise.
Edasiarenenud tehnoloogiaga elektriliste harjade puhul saab kasutada mitmesuguseid režiime, mis vastavad hästi inimese vajadustele. Näiteks on olemas erinevad programmid kohvi- või teeplekkide eemaldamiseks, põhjalikuks puhastuseks, igemete massaažiks või tundlike hammaste pesuks.

 

Kuidas valida sobiv elektriline hambahari?
– Vältida tuleks keerlevate harjastega elektrilisi hambaharju. Esiti võib tunduda, et keerlev harjapea teeb hambad justkui puhtamaks. Tegelikult on aga oht kahjustada oma igemeid ja need hambakaeltelt n-ö maha hõõruda.
– Alati on mõistlik valida kõige pehmemate harjastega ehk soft ja pigem väiksemat sorti hari. Nii on kindel, et hambad saavad puhtaks, kuid samas jäävad igemed kahjustamata.
– Harja valikul tasub mõelda, kas eelistatakse rohkem eri pesurežiimide paljusust või tugevuse reguleerimise võimalust.
– Laste seas on väga populaarsed rõõmsates värvides ja mobiilirakendusega ühilduvad harjad. Rakendus aitab õppida õigeid harjamistehnikaid ning muudab hammaste pesemise mänguliseks tegevuseks, mistõttu suudab laps hambapesule pühendada rohkem aega.
– Unimedis soovitame patsientidele dünaamilise liikumise tehnoloogial põhinevaid harju. Need sobivad üldiselt kõikidele inimestele, puhastavad hambad nii nagu peab ega riku samal ajal igemeid. Ühtlasi ei pea igal pereliikmel olema oma individuaalne elektriline hari. Piisab lihtsalt sellest, kui igal inimesel on just tema vajadustele sobiv ja märgistatud harjaotsik.

 

Hammaste pesust alati ei piisa
Pärast pesu võivad hambad tunduda küll puhtad, kuid tegelikult jääb sageli märkamata, et toidujääkide ja seega ka bakterite kogunemine toimub hoopis hammaste vahel. Hambavahede niidiga puhastamise vajalikkusest räägib arst ilmselt igal visiidil, aga üldiselt on see inimeste jaoks pigem tülikas lisakohustus, mida sageli ei tehtagi. See loob soodsa pinnase hammaste vaheliste aukude ja igemehaiguste tekkeks.

Seetõttu soovitavad meie arstid kasutada spetsiaalset nn survepesurit, mis aitab hammaste vahele jäänud toiduosakesed veesurve abil välja saada. Unimedis on saadaval Waterpicki pesurid, millel on mugav funktsioon, et reguleerida veesurvet vastavalt soovile. Lisaks on pesuril kaasas piisava suurusega veeanum, millest jätkub kogu suu puhastamiseks ja mida ei pea vahepeal täitma. Survepesuri veeanuma võib täita vee või suuloputusvahendiga (välistatud on õli baasil suuveed), tänu millele saab tulemus veelgi puhtam. Mehaaniline survepesur sobib eriti hästi breketite kandjatele ning neile, kellel on suus tehtud mõni proteetiline töö. Neile, kes muidu igapäevaselt hambaniiti kasutama harjunud, on Waterpicki pesur mugavaks alternatiiviks.

26.03.2018

Unimed otsib Tallinna kliinikusse administraatorit

Sinu ülesandeks on kõrgetasemelise teeninduse pakkumine. Korraldad igapäevast infoliikumist sh nõustad patsiente, registreerid vastuvõtuaegu, vastad telefonile ja e-kirjadele.
Loe edasi
02.03.2018

Ajakiri Sära: Kompotist, kultuurist ja metsaköögist

Fotograafi ja kokaraamatute autori Hele-Mai Alamaa (43) armastus toidu vastu sai alguse armastusest sõprade vastu. Kuigi praegune eluetapp on seadnud fookuse rikkalikelt pidusöömaaegadelt koduköögile, on toit ja inimesed tema...
Loe edasi
16.02.2018

Otsime Saku ravikabinetti hambaravi assistenti

Unimed otsib oma Saku ravikabineti toredasse meeskonda positiivse ellusuhtumisega hambaravi assistenti.
Loe edasi
01.02.2018

Unimed ja Eurodent liituvad

Unimed Ühendatud Kliinikud viis lõpule Eurodent Hambakliinik OÜ ostutehingu. Eurodendi hambakliinik jätkab patsientide teenindamist samas asukohas ja samadel tingimustel.
Loe edasi