Hambaravis on diagnoosiks ja täpse raviplaani koostamiseks tihti vaja teha röntgen. Juhul kui 2D-röntgen ei anna arstile piisavalt vajalikku infot, võib diagnoosi täpsustamiseks ja korrektse raviplaani koostamiseks abiks olla 3D-röntgen. Unimedis kasutame NewTom VGI evo 3-D röntgenit, mis on üks kõige kaasaegsemaid selles valdkonnas. 3D-röntgen annab 2D-röntgenist rohkem infot, sest tänu kolmemõõtmelisele pildile on kõik väikesed luustruktuurid hästi näha.
Kolmemõõtmelise ülesvõtte tegemiseks kasutame Unimedis ultramodernset CBCT- ehk 3D-tehnoloogiat, 3D-röntgeni skanner pöördub 360 kraadi ümber patsiendi pea ja teeb 360 ülesvõtet, mida saab arvutiekraanil eri suundadest vaadata. Hambaraviga samal ajal võib diagnoosida ka nina- ja kõrvaprobleeme. Aparaat määrab automaatselt patsiendi kehakaalu põhjal talle võimalikult ohutu kiirgusdoosi.
3D-röntgeni tegemiseks on vaja saatekirja arstilt, kes võib olla ka väljastpoolt Unimedi kliinikuid. Röntgeni tegemiseks on vaja registreeruda meie diagnostiku vastuvõtule. 3D-röntgen võtab aega kõigest 5–10 minutit, pildi anname patsiendile kaasa mälupulgal.
Enne röntgenpildi tegemist on vaja ära võtta prillid, kõrvarõngad ja kaelakee. Röntgenit ei soovitata rasedatele. Lapseootel patsientidel tuleb enne röntgeni tegemist kindlasti oma arstiga nõu pidada.