Hammaste valgendamine

Mis on hammaste valgendamine?

Hammaste valgendamine on protseduur, mille käigus muudetakse hambad heledamaks. Unimedi kliinikutes on hammaste valgendamiseks kaks võimalust:

  hammaste ZOOM-valgendus (Unimed Järve ja Kaarli hambakliinikus)

  hammaste kodune valgendamine spetsiaalsete valgenduskapedega

ZOOM-valgenduse puhul kasutatakse hammaste valgendamiseks efektiivset ja ohutut ZOOM-lampi. Kogu protseduur viiakse läbi kliinikus kohapeal, väljaõppinud spetsialisti valvsa pilgu all. Soovitame ZOOM-valgendusele registreerides kindlasti küsida aega ka soodapesuks – see valmistab hambad valgendamiseks ette, puhastades põhjalikult hambapindasid. 

Kapevalgenduse puhul on tegemist mugava koduse lahendusega, mille käigus tehakse patsiendile kliinikus kohapeal spetsiaalsed valgenduskaped, mis vastavad täielikult patsiendi hammastele. Kape antakse koos valgendusgeeliga koju kaasa. Eelnevalt juhendatakse patsienti, kuidas valgendusgeele õigesti kasutada.

Valgendamise lõpptulemus on iga inimese puhul erinev. Kollakama varjundiga hambad reageerivad valgendamisele üldjuhul paremini kui need, mis on hallika tooniga. Valgendamisprotseduuri täielikud mõjud ja tulemused ilmnevad umbes nädala jooksul.

Unimed zoom valgendus

Soovitused hammaste valgendamise järgseteks päevadeks

Kuna hammaste valgendamine on keemiline protseduur, võivad hambad pärast seda muutuda lühiajaliselt tundlikuks. Kapevalgenduse puhul piisab ühest ööpäevast, mil tasuks hoiduda pigmendirohketest söökidest-jookidest, ZOOM-valgenduse puhul tasuks sellistest ainetest hoiduda vähemalt kaks päeva. 

 

Enne hammaste valgendamist konsulteeri arsti või suuhügienistiga

Enne hammaste valgendamist tasub alati konsulteerida hambaarsti või suuhügienistiga ning lasta hammastele teha soodapesu. Kindlasti tasub silmas pidada, et valgendamisel on ka vastunäidustusi – seda ei tohiks teha kaariese, suuõõne- ja/või igemehaiguste korral. Ka lastel, rasedatel ja imetavatel emadel pole soovitav seda protseduuri ette võtta.