Hammaste valgendamine

Mis on hammaste valgendamine?

Hammaste valgendamine on protseduur, mille käigus muudetakse hambad heledamaks. Tegemist on n-ö töötlusega, mille käigus kaetakse hambad spetsiaalse geeliga selleks, et saavutada hamba värvimuutus. Unimedi kliinikus pakume patsientidele kapevalgendust, mis on mugav kodus kasutatav lahendus.

 

Kuidas see toimib?

Suuhügienist võtab hammastest jäljendi ja laboritehnikud valmistatavad spetsiaalse kape, mis vastab täielikult patsiendi hammastele. Kape antakse koos valgendusgeeliga koju kaasa. Eelnevalt juhendatakse patsienti, kuidas valgendusgeele õigesti kasutada.

Valgendamise lõpptulemus on iga inimese puhul erinev. Kollakama varjundiga hambad reageerivad valgendamisele üldjuhul paremini kui need, mis on hallika tooniga. Valgendamisprotseduuri täielikud mõjud ja tulemused ilmnevad umbes nädala jooksul.

Soovitused protseduuri järgseks päevaks

Kuna hammaste valgendamine on keemiline protseduur, võivad hambad pärast seda muutuda lühiajaliselt tundlikuks. Samuti tasub meeles pidada, et 24 tundi pärast valgendamist ei ole soovitav süüa ega juua pigmendirohkeid toite või jooke.

Enne valgendamist konsulteeri arsti või suuhügienistiga

Enne hammaste valgendamist tasub alati konsulteerida hambaarsti või suuhügienistiga ning lasta hambad puhastada. Kindlasti tasub silmas pidada, et valgendamisel on ka vastunäidustusi – seda ei tohiks teha kaariese, suuõõne- ja/või igemehaiguste korral. Ka lastel, rasedatel ja imetavatel emadel pole soovitav seda protseduuri ette võtta.