Hambaproteesid

Hambaproteesid taastavad Sinu naeratuse

Proteesimine on hambaravi haru, mis tegeleb kaariese, trauma või igemehaiguste tagajärjel hävinud hambakoe või hammaste asendamisega.

Hambaproteese on kolme liiki: suust eemaldatavad, suhu fikseeritud ja kombineeritud proteesid. Proteesimise eesmärk on hammaste funktsiooni ja esteetika taastamine.

Ravi algab suu üldtervise kontrollist

Särava naeratuse saamiseks tuleb alustada suu üldise tervise kontrolliga, mis võib eeldada mitme spetsialisti koostööd. Peamised probleemid suus ongi kaaries ja juurealused põletikud. Samamoodi on oluline igemete ja lõualuu tervis, kuna igemed on hammaste ümber justkui raamistik, mis aitab neid lõualuus soovitud asendis hoida. Pole mõtet rääkida esteetikast, kui puudub suus olevate kudede tervis ja funktsioon.

Rõhk ettevalmistaval tööl

Proteetiline ravi algab konsultatsiooniga, kus kogutakse vajalikku informatsiooni ja tehakse tarvidusel uuringuid (võetakse jäljendeid, tehakse fotosid jms). Saadud info põhjal koostab arst esialgse proteetilise raviplaani. Tänapäevased hambalabori tarkvaraprogrammid lubavad hambaproteeside kuju enne lõpliku töö valmimist muuta vastavalt patsiendi soovidele. Nii saab patsient enne lõpliku töö valmimist reaalselt proovida, kas hammaste uus kuju on tema jaoks sobivaim. Hambaproteeside paigaldamine on enamasti proteetilise ravi viimane etapp.

Hea proteetilise ravitulemuse kestvuse saavutamiseks on oluline hoida eeskujulikku suuhügieeni, külastada kord aastas suuhügienisti ning käia regulaarselt hambaid kontrollimas.