Eemaldatavad hambaproteesid

Abi suust eemaldatavate proteesidega

Mõningatel juhtudel on sobivaks lahenduseks suust eemaldatavad hambaproteesid. Neid kasutatakse peamiselt olukorras, kus puudu on suurem hulk hambaid või on puuduvate hammaste piirkonnas suured luu- ja pehmete kudede defektid. Samuti on eemaldatavad proteesid sageli kasutusel ajutiste proteesidena hambaimplantaatide luustumise ajal. Mõnikord saab eemaldatava proteesi valikul määravaks hind, sest need on üldjuhul märksa odavamad kui suhu fikseeritud proteesid.

Kindlaim on büügelprotees

Eemaldatavaid proteese valmistakse kas ainult plastmassist või kombineeritakse metalli ja plastmassi – neid nimetatakse büügelproteesideks. Viimane variant on parem, kuna see kinnitub stabiilsemalt ning ei kata nii suurel määral suu limaskesta kui üleni plastmassist protees.

Eemaldatav protees on vajalik pärast iga söögikorda suust välja võtta ja korralikult puhastada. Suust eemaldatava proteesi eluiga on lühem kui suhu kinnitatud proteesil, ka on vajalikud sagedasemad korrigeerimised hambaarsti juures. Suust eemaldatava proteesi üheks miinuseks on suurem koormus oma hammastele ja igemetele.