Implantoloogia on proteesi alamliik, kus lõualuusse asetatakse titaanist tehisjuur, millega saab sisuliselt asendada inimese enda hambajuurt. Implantaadid on parim viis puuduva hamba või hammaste asendamiseks, sest need tunduvad suus täiesti loomulikena ja taastavad koos krooniga hamba kuju. Unimedis kasutame Straumann’i, Neodent’i ja Ankylos’i originaalimplantaate.
Implantaatide paigaldamise protseduuri käik
Enne implantaadi paigaldamist viiakse läbi põhjalik analüüs, mis põhineb arsti küsimustel ja järgmistel uuringutel: OPTG-panoraamröntgen, mudelid ja 3D-röntgen. Hambaimplantaat asetatakse suhu ühe visiidiga, mida tehakse kohaliku tuimastuse all. Hambakroon kinnitatakse implantaadile pärast selle luustumist lõualuus, milleks kulub tavaliselt 3-4 kuud. Pikaajalise tulemuse saavutamiseks on vajalik patsiendi väga hea suuhügieen ning 6–12 kuu tagant kontrollis käimine.
Implantatsioon on lahendus nii ühe kui mitme puuduva hamba korral
Implantaatidega saab asendada nii üksikuid kui ka mitmeid hambakaares puuduvaid hambaid. Ühe puuduva hamba korral kinnitatakse implantaadile selle luustumise järel patsiendi oma hamba kuju ja funktsiooniga hambakroon. Kui suus ei ole enam kolme või enamat hammast, võib patsient otsustada implantaatsilla kasuks. Selle lahenduse puhul on kroonid üksteisega seotud ja sõltuvalt tühimiku suurusest toetab neid stabiilne kahest või enamast implantaadist koosnev alus.
Puuduvad hambad on oluline asendada
Puuduvad hambad, eriti kui need on esihambad, on kindlasti inimese enesekindlust mõjutav esteetiline probleem. Samas ei tea paljud, et aja jooksul tekivad puuduva hamba piirkonnas ka mitmesugused ebasoodsad muutused, mistõttu on tühimiku asendamine mõne proteetilise lahendusega lausa möödapääsmatu. Pika aja jooksul puuduva hamba asendamata jätmisel kalduvad kõrvalolevad hambad tühimiku suunas ja tekib ruumipuudus, mis võib takistada hilisemat hamba asendamist proteesiga. Kui puuduv hammas on näiteks alumine purihammas, siis tema vastashambal ehk ülemisel purihambal puudub vajalik tugi ning see hakkab oma kohalt välja vajuma.
Puuduva hamba piirkonnas tekib aja möödudes ka luukadu, mis mõjutab teiste hammaste ja igemete tervist. Antud suupoolel vähenevad veel mälumiskontaktid, mistõttu võib inimene hakata sööma rohkem teise suupoolega. See omakorda võib viia alalõualiigeste vaevusteni.