Implantaatidel toetuvad täisproteesid

Terve hambakaar neljal kuni kaheksal implantaadil

Terve hambakaare asendamine neljal kuni kaheksal implantaadil on ravitehnika inimeste jaoks, kelle üla- või alalõuas kas ei ole hambaid või on hambad nii halvas seisukorras, et need tuleb eemaldada. Antud tehnoloogia eelis seisneb selles, et iga hammas ei vaja eraldi oma implantaati. Otsuse, kui mitme implantaadiga hambakaar lõualuusse kinnitatakse, teeb arst lähtudes patsiendi lõualuude seisukorrast.

Mõnikord on lisaks hammastele väga halvas seisus ka patsiendi igemed ja sel juhul paigutatakse koos hambakaarega suhu veel kunstmaterjalist ige – seda ikka selleks, et naeratus jääks loomulik.

Terve hambakaare kinnitamine implantaatidega annab mugavuse igas olukorras, sest see ei tule ootamatult lahti, mida tavapäraste proteesidega on raske saavutada. Samuti aitavad lõualuusse paigutatud implantaadid takistada edasist luukadu, mis säilitab loomulikku näokuju.

Täisproteeside paigaldamise ravi etapid

Pärast konsultatsioone ja arsti täpset planeerimist asetatakse implantaadid lõualuusse enamasti ühe raviseansi jooksul. Implantaatide paigaldamine toimub kas üldnarkoosis või lokaalanesteesia all. Patsiendile sobivaim valik otsustatakse koos arstiga.

Kui implantaadid on paigaldatud, antakse haavadele aega mõned päevad taastuda, pärast mida võetakse jäljendid hambakroonide jaoks. Kui jäljendid on võetud, saab hambalabor nende järgi teha juba patsiendi suhu sobivad implantaatidele kinnitatavad proteesid. Olenevalt töö keerukusest ja patsiendi tervislikust seisundist, võib kogu protsessi pikkuseks kujuneda nädal kuni kaks.