Laste hambaravi

Hambaravis on oluline näha tervikut

Unimedis teevad laste hambaravi valdkonnas tihedat koostööd erinevad spetsialistid: hambaarstid, ortodondid, proteesiarstid, suuhügienistid, diagnostikud, füsioterapeudid, logopeedid ning näo- ja lõualuukirurgid. Terviklik lähenemine probleemidele võimaldab need tuvastada juba varajases eas. Raviga õigel ajal alustamine on lapse jaoks kergem ja vähendab hambaarsti hirmu.

Koostöö ja järjepidevus

Hea tulemuse saavutamiseks on oluline lapse ja tema vanema hea koostöö ravimeeskonnaga. Arst küll koostab raviplaani ja arutab lapsevanemaga ravimeetodeid, aga lapsevanema ülesanne on kontrollida, et laps järgiks raviskeemi ning hoiaks suuhügieeni.

Lapse peaks tooma hambaarsti juurde siis, kui tema viimasest hambaarstikülastusest on möödunud rohkem kui pool aastat või kui on tekkinud mõni murekoht. Parima tulemuse tagab regulaarne kontroll, mistõttu soovitame kohe pärast külastust järgmise aja broneerida.

Loe siit soovitusi, kuidas lapsevanemana aidata lapsel vältida hambaarstihirmu tekkimist.

Oleme laste hambaravis Haigekassa lepingupartner – hambaravi on kõikidele kuni 19-aastastele patsientidele tasuta, lisandub vaid visiiditasu 5 €.