Narkoosis hambaravi lastele

Magades lapse hambad terveks

Vahel ei ole lapse hammaste ravimine tavameetodil võimalik ilma, et see oleks talle talumatult ebamugav. Sellistel puhkudel võib olla parimaks lahenduseks ravida hambaid üldnarkoosis – see tähendab, et patsient pannakse raviprotseduuri ajaks “magama”. Üldnarkoosis hambaravi välistab selle, et lapse ettearvamatud liigutused või muud hirmust tulenevad reaktsioonid võiksid ravi käigus probleeme tekitada. Näiteks siis, kui lapsel on ülisuur hirm hamba ravimise ees või eriti tundlik neelamis- või okserefleks. Üldnarkoosi kasutatakse ka keerukamate ravijuhtumite korral.

Parim lahendus selgub koos arstiga

Narkoosi vajalikkus ja sobivus selgitatakse välja kohtumisel arstiga. Kui ühiselt nõu pidades jõutakse arusaamale, et hambaravi üldnarkoosis on lapsele kõige sobilikum ravimeetod, saab lapsevanem registreerida protseduuri aja. Enne protseduurile tulekut annab arst vanemale juhiseid ja nõuandeid, mis aitavad tagada lapse hea tervise ja ravi õnnestumise. Näiteks ei tohi üldnarkoosile tulles olla patsiendil külmetushaigusi, sh palavikku, köha või nohu. Samuti tuleb arvestada, et enne protseduuri ei tohi kuus tundi süüa ega juua.

Üldnarkoos võib olla sobiv lahendus lapsele, kellel on:

  • suur hirm hambaravitoimingute ees;
  • vajadus ravida palju hambaid ühe visiidiga;
  • vajadus valulise (traumaatilise) hambaravitoimingu järele;
  • hambaravi takistav tugev okserefleks;
  • allergia kohalikule tuimestusele;
  • füüsiline või vaimne puue.

Üldnarkoosis on lastele võimalikud järgnevad protseduurid: hambaravi, juureravi, suuhügieeni toimingud, hammaste eemaldamine, kirurgiline sekkumine.

Iga meditsiiniline sekkumine on paratamatult seotud riskidega, millest meie arstid enne protseduuri patsienti (lapse puhul tema esindajat) kindlasti teavitavad. Soovitame lapsevanemal oma muredest julgelt arstiga rääkida, et saada vajalikku lisainfot ja selgitusi.