Tagasi

Hammaste valgendamine hambaravikabinetis

26.07.2022

Meie igapäevastel harjumustel on mõju hammaste värvile. Must kohv, tee, punane vein, mustsõstrad ja teised parkaineid sisaldavad toiduained võivad põhjustada hammaste värvi muutust. Ka suitsetamine või huuletubaka tarvitamine ja teatud ravimid võivad muuta hambad tumedamaks. Hammaste valgendamine on protseduur, millega on võimalik muuta hammaste tooni heledamaks.

Unimedi kliinikutes on hammaste valgendamiseks kaks võimalust:

  hammaste ZOOM-valgendus (Unimed Järve ja Kaarli hambakliinikus)

  hammaste kodune valgendamine spetsiaalsete valgenduskapedega

 

Hammaste valgendamine hambaravikabinetis algab konsultatsiooniga

Konsultatsiooni käigus tutvustatakse protseduuri käiku ning hinnatakse suu tervislikku seisundit. Enne hammaste valgendamist tehakse kindlaks, ega patsiendil pole ühtegi valgendamist välistavat probleemi, näiteks igemepõletikku või parandamist vajavat hambaauku.

Parima tulemuse saavutamiseks tehakse 1-2 päeva enne valgendamist soodapesu, mille käigus eemaldatakse hammastelt ladestunud pigmendid, hambakatt ja hambakivi. Korralikult puhastatud hambaemail aitab valgendamisel paremat tulemust saavutada ja tagab selle, et tulemus jääks maksimaalselt hele ja ühtlane.

✅ Hambaravikabinetis hambaid valgendades võid olla kindel, et protseduuri tehakse vastutustundlikult ja oma ala spetsialisti poolt. Suuhügienist ei kasuta lubatust tugevamat valgendusgeeli ega normist tugevamat lampi.

 

Valgendusgeel ei valgenda hammastel olevaid täidiseid, hambakroone või laminaate

Valgendada on võimalik ainult enda hambaid, valgendav aine ei hakka täidistele, hambakroonidele või laminaatidele. Selle pärast on enne hammaste valgendamist vaja kindlasti teha kogu suuõõne läbivaatus. Selleks, et tagada esteetiline lõpptulemus, tuleks peale valgendamist välja vahetada naeratuse ulatuses vanad täidised ja kroonid.

 

Hambaravikabinetis läbiviidava valgendusprotseduuri etapid:

  Esmalt puhastatakse hambad ja igemed kaetakse spetsiaalse igemekaitsegeeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemele.

  Hammastele kantakse valgendusgeel, mis aktiveeritakse spetsiaalse ZOOM-lambi valgusega. Lambivalgus suunatakse suhu ja lastakse 15 minutit toimida.

 Geel puhastatakse hammastelt maha ja pannakse uus kiht geeli ning lastakse jälle veerand tundi toimida. Kokku tehakse 3-4 15-minutilist valgendamise tsüklit.

 Protseduuri lõpus eemaldatakse geel ja igemekaitse ning hambad loputatakse. Hammaste lõplik värvus saavutatakse paari päeva pärast, mil hammaste niiskustase taastub.

 

Soovitused hammaste valgendamise järgseteks päevadeks

Kuna hammaste valgendamine on keemiline protseduur, võivad hambad pärast seda muutuda lühiajaliselt tundlikuks. Kapevalgenduse puhul piisab ühest ööpäevast, mil tasuks hoiduda pigmendirohketest söökidest-jookidest, ZOOM-valgenduse puhul tasuks sellistest ainetest hoiduda vähemalt kaks päeva. 

 

Hambaid on võimalik valgendada ka kodus

Koduseks valgendamiseks võetakse patsiendi hammastest jäljendid, mille põhjal valmistatakse hambalaboris spetsiaalsed kaped. Kape on individuaalne pehmest läbipaistvast plastmassist valmistatud vorm, mille sisse kantakse valgendusgeeli ja mis pannakse hammastele.

Geeliga kapet võib kanda öösel või mitmel lühemal perioodil päevasel ajal, kuniks saavutatakse soovitud heledus.

 

Kui palju maksab hammaste valgendamine hambaravikabinetis?

◾ Protseduurile eelnev soodapuhastus ühe hambakaare ulatuses maksab 47€

◾  ZOOM-valgendus maksab Unimedi hambaravikabinetis (mõlemale hambakaarele) 275€

◾  Soovitame pärast ZOOM-valgendust teha ka toetav kodune kapevalgendus. Kabinetivalgenduse ja koduse kapevalgenduse komplekshind on 500€