Tagasi

Hammaste ZOOM-valgendus

14.01.2020

Meie igapäevastel harjumustel on hammaste tumenemisel oma roll. Näiteks põhjustavad värvimuutusi pigmendirohkete söökide-jookide tarvitamine (kohv, must tee), suitsetamine, aga ka teatud ravimite kasutamine. Hambad muutuvad tumedamaks ka hambaemaili kulumise tõttu. Selleks, et saada endale kaunim ja valgem naeratus, pakume Unimedis ZOOM-lambiga tehtavat kabinetivalgendust, mida tehakse spetsialisti valvsa pilgu all, hambaid kahjustamata. ZOOM-valgendus on kaasaegse hammaste valgenduse tipptehnoloogia ja lubab ainsana turulolevatest meetoditest hammaste valgendamise tulemuse säilimist kuni aasta aega.

Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav 1–2 päeva enne hammaste valgendamist lasta teha ka soodapesu, mille käigus eemaldatakse hammastelt ladestunud pigmendid, hambakatt ja hambakivi. Korralikult puhastatud hambaemail aitab valgendamisel paremat tulemust saavutada.

Hammaste valgendamine algab suuhügienisti konsultatsiooniga, kus tutvustatakse protseduuri käiku ning hinnatakse suu tervislikku seisundit. Selle käigus tehakse kindlaks, ega patsiendil pole ühtegi valgendamist välistavat probleemi, näiteks igemepõletikku või parandamist vajavat hambaauku. Samuti on valgendamise puhul oluline teada, et valgendada saab ainult enda hambaid (valgendada ei saa täidiseid ja kroone). Samuti on värvimuutuse põhjused erinevad, mistõttu võivad valgendamise tulemused individuaalsete eripärade tõttu mõnevõrra varieeruda.

 

Milline on ZOOM-valgenduse protseduur Unimedi hambaravikabinetis?

◾  ZOOM-valgendus algab hambaravikabinetis hammaste puhastuspastaga puhastamisega.

◾  Selleks, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemetele, kaetakse need spetsiaalse igemekaitsegeeliga.

◾  Pärast limaskesta kaitsmist kantakse hammastele valgendusgeel, mis aktiveeritakse ZOOM-lambi valguskiirtega.

◾  ZOOM-valgendamine spetsiaalsete valguskiirte abil kestab ligikaudu 15 minutit. Seda võib järjest korrata kuni 4 korda, minimaalselt tehakse 3 tsüklit.

◾  Protseduuri lõpus eemaldatakse igemekaitsegeel ja -kaitse ning hambad puhastatakse.

◾  Terve ZOOM-valgendamise protseduur võtab aega kuni 2 tundi.

 

Mida teha enne ZOOM-valgendusele aja broneerimist?

✅ Valgendusele eelnevalt on oluline veenduda vastunäidustuste puudumises (nt igemepõletik, hambaauk).

✅ Kui hambad on terved või ravitud, on oluline teha hammastele soodapesu, mis eemaldab hambakivi ja puhastab põhjalikult kõik hambapinnad. Parim aeg soodapesuks on 1-2 ööpäeva enne ZOOM-valgendamise protseduuri.

✅ Vahetult enne protseduuri soovitame kindlasti süüa, kuna pärast protseduuri ei ole soovitatav kohe süüa.

 

Mida teha pärast ZOOM-valgendust, et tagada maksimaalne valgendamise efekt?

◾  Selleks, et hambaemail saaks taastuda, ei ole soovitatav 2 tundi pärast protseduuri süüa ning järgmistel päevadel soovitame vältida pigmendirohkeid sööke-jooke (nt must kohv, roheline tee, marjad, vein, gaseeritud joogid, kastmed – soja kaste, ketšup, sinep) ning suitsetamist.

◾  Hammaste ZOOM-valgenduse puhul on tegu keemilise protseduuriga, mis tähendab, et hambad võivad lühiajaliselt olla tundlikud. Selle leevendamiseks soovitame Rocs Sensitive geeli aplikatsioone (kuidas seda kodus kasutada, räägib arst kabinetis).

◾  Püsivama tulemuse säilitamiseks soovitame kasutada elektrilist hambaharja, mis suudab hambapindu tavalisest hambaharjast paremini puhastada. Samuti niiditada hambavahesid ja külastada regulaarselt suuhügienisti, kes teeb hammastele sügavpuhastava soodapesu.

 

ZOOM-valgendust toetab hilisem kapedega valgendamine kodus

Selleks, et tulemus oleks pikaajalisem ja stabiilsem, soovitame pärast hambaravikabinetis tehtud ZOOM-valgendust teha kodus lisavalgendus individuaalsete kapetega. Selleks võtab suuhügienist soodapesu tehes või kabinetivalgenduse alguses hammastest jäljendi, mille järgi valmistavad hambatehnikud spetsiaalse patsiendi hammastele vastava kape. Valgenduskape ja sellega kaasaskäiva valgendusgeeli osas annab juhiseid suuhügienist hambaravikabinetis.

 

Milliste sümptomite puhul ei tohi ZOOM-valgendust teha?

◾  ZOOM-valgendus on vastunäidustatud kaariese, suuõõne- ja/või igemehaiguste korral.

◾  Valgendamine pole soovitatav rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18-aastastele patsientidele, suurte täidistega hammastele ning allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes.

◾  ZOOM-lambi abil hammaste valgendamine ei sobi juhul, kui esineb tundlikkust valgusreaktsioonide suhtes, samuti fotokemoteraapiat saavatele isikutele ega melanoomi patsientidele.

◾  Hammaste valgendamise protseduur võib olla ebamugavam patsientidele, kellel on hingamisraskused või tugev neelamisrefleks. Samuti pole see protseduur soovitatav raskemate krooniliste haiguste korral.

 

Kas hammaste valgendamine on ohutu?
Miks valgendada hambaid hambaravikabinetis, mitte kodus?

Hammaste valgendamine hambaravikabinetis on ohutu, sest esmalt vaatab suuhügienist suu seisukorra üle ning vastunäidustuste ja riskifaktorite ilmnemisel informeerib patsienti koheselt. Samuti ei kasuta suuhügienist lubatust tugevamat valgendusgeeli ega normist tugevamat lampi. Hambaravikabinetis hambaid valgendades võib patsient kindel olla, et protseduuri tehakse vastutustundlikult ja oma ala spetsialisti poolt.

 

Kuidas ZOOM-valgendusele aega broneerida?

Hetkel pakume ZOOM-valgendust Tallinnas, Unimed Järve kliinikus (Lelle 24). Hetkel saab sellele protseduurile registreerida telefoni 677 6800 või e-posti registratuur.tallinn@unimed.ee teel.