Tagasi

Kevadpuhastus suus

23.04.2019

Üks peaaegu et lahutamatu osa alanud aastaajast on kevadpuhastus. Akende pesemine, vaipade kloppimine, kappide-sahtlite sorteerimine ja koristamine – kõik need ning teisedki tegevused saavad majapidamises aastaaja vahetudes senisest enam tähelepanu.

Iseenda eest hoolitsemine ning tervise turgutamine võiks samuti olla osa uuest ja värskest aastaajast. Toanurkade ja kapialuste kõrval on veel piirkondi, millele võiks tähelepanu pöörata. Me räägime suust. Kevad on ideaalne aeg, et oma suutervis korda seada, harjumused läbi mõelda ning hammastele värske sära anda.

Mõned meeldetuletused selleks kevadeks:

Vaata üle aegumiskuupäevad. Ka suuhooldustoodetel on “parim enne” kuupäevad. Kevadpuhastus on ideaalne aeg, mil kontrollida üle nii hambapastatuubid kui muud suuhooldusvahendite pakendid ja loobuda nendest, mille aegumisdaatum on möödas.

Vaheta välja hambahari. Pärast talvist gripihooaega on hambaarja vahetamisele eriti oluline tähelepanu pöörata – nii on kindel, et harjas elavad bakterid ja muud pahalased

Otsi leevendust hingamisteedega seotud muredele. Kevadega koos hakkavad esile kippuma ka mitmed allergiad. Korralik suuhügieen võib aidata ennetada põskkoopaga seotud suuremaid probleeme.

Pane hambaarstiaeg juba täna. Ka siis, kui otseselt hammaste või igemetega seotud mured ei kimbuta või otseselt nähtavad pole, võiks broneerida aja hambaarstile – nii saab varakult ennetada suutervisega seotud probleeme.

Märka oma janukustutamise harjumusi. Ilmade soojenedes on oluline tarbida senisest enam vedelikku. Peamine janujook võiks olla vesi. Piiri tasub pidada nii mahlade, limonaadide, magustatud jääkohvide ja muude taoliste jookidega.

Suvi on tulemas. Hea aeg, et värskendada lõpetamiste ja suvepidustuste eel oma hambaid näiteks soodapesu ja/või hambavalgendusega. Oluline on meeles pidada, et enne neid protseduure tuleb alustada suu üldise tervise kontrolliga.