On inimesi, kellele meeldib pesta hambaid tavalise hambaharjaga ja ka neid, kes väidavad, et ei suudaks enam elektrilise hambaharja asemel tavalist hambaharja kasutada. Kahtlemata saab tavalise hambaharjaga hambad puhtaks, kui hambaid põhjalikult ja hoolsalt pesta. Samas eeldab see ka väga korralikku suuhügieeni harjumust, suuremat vastutust, et pidada kinni soovituslikust miinimumajast, mille vältel oma hambaid igal hommikul ja õhtul harjata ning kindlasti ka suuremat teadlikkust, et kogemata oma hambaid mitte kahjustada. Näiteks võib liiga tugev hammaste harjamine millegi muu kui pehme hambaharjaga harjates hambakaelasid kahjustada, muutes need tundlikuks ja õrnaks.
Elektriline hambahari pakub efektiivset puhastust
Elektrilised hambaharjad on hammaste puhastamisel tõeliselt efektiivsed. Näiteks Philips Sonicare’i elektriline hambahari teeb kahe minutiga rohkem liigutusi kui käsihambaharjaga teeksime ühe kuu jooksul. Tavalise hambaharjaga hambaid pestes me 60 000 harjaliigutuseni kahe minuti jooksul lihtsalt ei jõua. Vibreeriv tehnoloogia tekitab suus hambapasta-sülje-vee ringluse, mis aitab igimetaskuid ja hambavahesid loputada. Philips Sonicare’i hambaharju ja erinevaid otsikuid saab osta nii e- kui ka jaepoodidest, aga ka järgmisele vastuvõtule tulles Unimedi kliiniku registratuurist.
Raskesti ligipääsetavad kohad puhtaks
Elektriline hambahari suudab niivõrd põhjalikku tööd teha eelkõige harja disaini tõttu. Elektrilise hambaharja väikese nurga all olev harja vars koos harjaste osaga pääsevad suus ligi kohtadele, mis tavalise harjaga jäävad kättesaamatuks, näiteks tagumiste hammasteni. Samas on jällegi selge, et tavalisi hambaharju on turul märkimisväärselt rohkem ja disaine, mille vahel valida, päris palju. Samuti on tavalised hambaharjad märgatavalt soodsamad.
Hammaste pesemise tugevus kontrolli alla
Elektrilise hambaharja üheks positiivseks eeliseks on see, et enamik inimesi kasutab elektrilise harjaga pestes vähem jõudu – kuna harjaste liikumissagedus on suurem, siis saavutatakse puhtuse tunne kiiremini. Mõndadel elektrilistel harjadel on süsteem, mis annab kasutajale märku, kui harjamissurve läheb liiga tugevaks. Kindlasti tasub vältida liiga tugevat survet nii hammastele kui ka igemetele, sest see võib kaasa tuua igemete taandumise ja hambakaelte paljastumise – seda nii elektrilise kui ka tavalise harjaga hambaid pestes.
Erinevad režiimid erinevatele vajadustele ja vanusegruppidele
Edasiarenenud tehnoloogiaga elektriliste hambaharjade puhul saab kasutada mitmesuguseid režiime, mis vastavad hästi inimese vajadustele. Näiteks on olemas erinevad programmid kohvi- või teeplekkide eemaldamiseks, põhjalikuks puhastuseks, igemete massaažiks või tundlike hammaste pesuks. Harjadel on intervalli-süsteem, mis annab märku nii soovitusliku pesemisaja täissaamisest kui ka sellest, millal on aeg suus järgmise piirkonna pesemisega alustada. Samuti on välja töötatud eraldi hambaharjad lastele, mis aitavad neid motiveerida korralikult ja regulaarselt hambaid pesema.
>> Loe ka meie patsiendi kirja pandud elektrilise hambaharjaga pesemise kogemusest >>