Tagasi

Mida teha, et laps ei kardaks hambaarsti külastust?

12.10.2020

👩‍⚕️ Hambaarsti külastamistega tasub varakult alustada. Kahjuks jõuavad esimesele hambaarsti külastusele sageli lapsed alles siis, kui on tekkinud juba mõni hambamure – enamasti valutav hammas. Paratamatult hakatakse sellisel juhul hambaarsti külastust seostama millegi negatiivsega – hambavaluga. hirm hambaarsti külastuse eesSelleks, et seda ei juhtuks, soovitame hakata hambaarsti kontrollis käima juba esimeste hammaste tulekuga – nii harjub laps hambaarsti juures käima ilma, et hambavalu teda kiusaks. Esimesed külastused on mõeldud pigem tutvumisena – hambaarst seletab sõbralikult, mida hambaarsti juures üldse tehakse, kuidas liigub üles-alla näiteks ravitool jne.

❌ Kindlasti tasuks enne hambaarsti juurde minekut vältida vastupidist efekti loovaid väljendeid nagu “ära karda”, “arst ei tee haiget”, “ei ole midagi hirmsat”.

🦷 Lastele tuleks rahulikult selgitada, miks hambaarsti juurde minnakse ning miks üleüldse on vajalik igapäevane korralik hammaste eest hoolitsemine.

Meil on ütlemata hea meel, et meil töötavad hambaarstid, kes saavad meie väikeste patsientidega täiesti imeliselt hakkama. Suur rõõm on saada lastevanematelt tagasisidet, kuidas lapsed on rõõmuga nõus heameelega hambaarsti juurde tulema ning kuidas neile nende hambaarst väga meeldib 🙂

Hambamurede ennetamiseks ning tekkivate probleemide kiireks lahendamiseks ootame lapsi kontrolli vähemalt 2 korda aastas, kui hambaarst ei ole andnud teistsugust sooviust. Kindlasti tasub hambaarsti juures käia ka hambavalu puudumisel – nõnda saab hambaarst pidevalt jälgida suu seisukorda.