Tagasi

Mikroskoop juureravis

30.05.2014

Unimed Ühendatud Kliinikute Tallinna ja Tartu kliinikusse soetati Carl Zeissi mikroskoobid, mida kasutavad mitmed meie vastatavate kogemuste ning oskustega arstid. Meditsiiniline mikroskoop kasutab tänapäevaseid kõrgtehnoloogilisi lahendusi ning võimaldab seega ka suurt täpsust. Mikroskoobile kinnitatud kaamera lihtsustab visualiseerimisvõimaluse tõttu arstil patsiente paremini konsulteerida ning neile olukorda selgitada.

Miks eelistada mikroskoobiga juureravi?

Mikroskoobi kasutamise eesmärgiks on raviprotseduuride täpsem ja kvaliteetsem teostus, mis annab neile parema prognoositavuse ning püsivamaid tulemusi. Kuna juureraviga seotud protseduurid teostatakse hamba sees pimedas ruumis võimaldab mikroskoobi 20-kordne suurendus näha ka luubi all mitte nähtavaid detaile. Meditsiinialases kirjanduses leidub tõendeid, et mikroskoobi kasutamine tõstab oluliselt juureravi edukust.

Olulised eelised annab mikroskoop raskemate ülesannete lahendamisel, nagu:

  • juurekanalite ümberravi
  • juureraviga seotud tüsistuste korrigeerimisel
  • leidmata lisakanalid

Juureravi tüsistuste hulka, mida on mikroskoobi ravis kergem vältida, kuuluvad:

  • juurekanalis murdunud instrumendid
  • juureseina perforatsioonid

Kas mikroskoopi kasutatakse ainult juureravis?

Kuigi algselt oli mikroskoop mõeldud vaid juurekanalite raviks on ta nüüdseks levinud muudesse hambaravi valdkondadesse. Mikroskoobi abil kaariese ja teiste probleemide varajane avastamine võimaldab neid arengu alguses ravida ning ennetada raskemaid tüsistusi.

Proteetilises ravis loob suurendusvõimalused teha täpsemat tööd. Ebatäpsed krooniservad on tihti uue kaariese tekke põhjuseks, mistõttu võib ka kogu restauratsiooni protsess ebaõnnestuda. Hambakroone valmistavad laboritehnikud kasutavad mikroskoopi, kuna see annab kroonidele paremad eeldused pikaajaliseks kestuseks.


Artikli koostas hambaarst ja protesist dr Alina Ruzanova