Tagasi

Miks vältida sagedast näksimist?

10.02.2021

sagedane näksimineIga kord, kui me midagi sööme või joome (erandiks puhas vesi), korraldavad suus paiknevad bakterid hammastele happerünnaku 🦠. Näksimise tõttu ei jõua sülg, mis peaks söögikordade vahel aitama happeid neutraliseerida, hambaid piisavalt kiiresti ja tõhusalt kaitsta.

Selleks, et eelmisest söögikorrast tekkinud happerünnak saaks suus neutraliseeritud, tasub söögikordade vahel juua vaid puhast vett ning pidada umbes kolmetunniseid söögipauseKui on soovi vahel siiski mõnda suhkrurohket maiustust süüa või magusat jooki juua, siis on soovitatav seda teha söögikordade ajal.

➡️ Loe, mida teevad hammastele gaseeritud ja maitsestatud joogid

Tasub meeles pidada, et mida lühemat aega on söögid-joogid hammastega kokkupuutes, seda parem. Näiteks on pulgakommid ja iirisekommid väga pikka aega suus. Jookide puhul tuleb appi kõrrega joomine, kuna sel viisil on hammaste kontakt magusa joogiga lühem 🥤

Näksimisest hoidumine on vaid üks meede, kuidas oma hammaste eest hästi hoolt kanda. Väga oluline on neid ka regulaarselt ja põhjalikult puhastada. Ning kui mõni hammas on hakanud endast juba tunda andma või on viimasest hambaravivisiidist üle aasta möödas, siis tasub esimesel võimalusel uus aeg kirja panna.

➡️ Loe, milliste vahenditega oma hammaste eest hoolt kanda

👩‍⚕️ Kõikide hambamurede ja -soovidega ootame vastuvõtule Tallinnas (kesklinnas, Kristiines, Ülemiste linnakus), Tartus, Pärnus, Keilas, Kärdlas, Lihulas ja Sakus.