Tagasi

Ohutu hambaravi Unimedi kliinikutes

04.05.2020

Ohutu hambaravi vastuvõtt algab juba kliiniku välisuksest sisse astudes.

Uuendatud viimati 04.05.2020

Patsiente võtab vastu kaitseriietuses administraator/ triaažitöötaja 😷. Selleks, et saaksime pakkuda turvalist ravi, palume kõikidel patsientidel, et te:

◾️ annaksite registratuurile teada, kui Teil esinevad viirushaiguste sümptomid ja jätaksite vastuvõtule tulemata – leiame Teile uue aja, kui olete terveks saanud
◾️ kasutaksite kliinikusse sisenedes kilesusse, desinfitseeriksite oma käsi, kasutaksite ühekordset maski, aitaksite meil veenduda, et olete kliinikusse saabudes terve (kasutame kontaktivabu termomeetreid) ning täidaksite saabudes COVID-19 tervisedeklaratsiooni
◾️ tuleksite vastuvõtule õigeks ajaks ja võimalusel üksinda – nii saame minimeerida kokkupuudet teiste patsientidega
◾️ kasutaksite pangakaarti

Kuidas me tagame turvalise viibimise kliinikutes?

Hoolitseme selle eest, et kliinikusse ei satuks haigussümptomitega inimene.

Kogu meie meeskond näeb tavapärasest erinev välja, sest kannab kõiki nõuetekohaseid isikukaitsevahendeid – seda nii meie patsientide kui iseenda kaitseks 👩‍🔬. Turvalise ravi osutamiseks kasutatakse ühekordseid kitleid, kilesusse, respiraatorit, mütsi, kindaid ning visiiri/ kaitseprille. Seoses eriolukorrast tingitud erikaitsevahendite kasutuselevõtuga tasub haigekassa erikaitsevahendite eest ise, kui tegemist on haigekassa alla mineva visiidiga: näiteks laste hambaravi või vältimatu abi. Samuti tasub erikaitsevahendite eest haigekassa siis, kui ollakse liitunud täiskasvanute hambaravihüvitise lepinguga. Oleme haigekassa lepingupartner esmaabi ja laste hambaravi pakkumisel, kuid täiskasvanute hambaravihüvitisega me liitunud ei ole. Seega maksavad need täiskasvanud, kellele osutatud ravi ei ole vältimatu esmaabi, vaid nn tavavisiit, erikaitsevahendite eest ise (14 eurot).

Tööpäevad algavad ravikabinettides põhjaliku ettevalmistusega, mille käigus desinfitseeritakse kõik tööpinnad ja veendutakse, et on olemas vajalik kogus isikukaitsevahendeid ja puhastatud instrumente. Konkreetseks protseduuriks vajaminevad materjalid ja instrumendid pannakse valmis alles siis, kui on selgunud, mida konkreetse vastuvõtu ajal on vaja teha.

Oleme planeerinud visiitide vahele pikemad pausid, et ravikabinetid iga patsiendi järel põhjalikult desinfitseerida ja tuulutada. Pärast iga visiiti eemaldatakse isikukaitsevahendid ning kasutatud instrumendid ja vahendid, kabinet desinfitseeritakse, selga pannakse uued isikukaitsevahendid ning kabinet ongi järgmise patsiendi aitamiseks valmis.

Hoiame ootealadel kontakte minimaalsena – korraga on kliinikus tavapärasest vähem inimesi.