Tagasi

Unimedi ja Qvalitase ühisettevõtte Meliva juhtkonnaga liitus Kristi Liiva

08.05.2023

Eesti suurimate erakliinikute Qvalitase ja Unimedi üleminekut ühtsele juhtimisele ning patsientide jaoks terviklikku kliendikogemuse loomist hakkab eest vedama Kristi Liiva.

Meliva juhatuse esimehe Marja-Liisa Alopi sõnul on kahe eduka, kuid erinäolise eratervishoiu ettevõtte liitmise sujuv õnnestumine oluline nii Qvalitases ja Unimedis töötavate inimeste, patsientide kui ka ühiskonna jaoks laiemalt. „Erakliinikute roll Eesti meditsiinisüsteemis on üha kaalukam, sest saame pakkuda olulist tuge riiklikule tervishoiule ning avardada patsientide valikuvõimalusi. Töötame koos selle nimel, et tervisekäitumine oleks üha parem, haiguste ennetus edukas ja vajalik ravi saadaval, et Eesti elanikud püsiksid tervena,” ütles Alop.

„Mul on südamest hea meel Kristi Liiva liitumise üle Unimedi ja Qvalitase juhtkonnaga. Meid seob Kristiga pikk varasem koostöö, ta on konsultandina loonud eri etappides meie tervishoiuettevõttele väärtust näiteks ettevõtte äristrateegia paikapanekul, juhtide arendamisel, aga ka patsienditeekonna ja tööandja väärtuspakkumise loomisel. Samuti on Kristi võimekas ja eri valdkondades end tõestanud juht, kelle erialase kogemuse abil saab ettevõtete ühendamist ladusalt ellu viia, ” sõnas Alop.

Qvalitase ja Unimedi liitumisel sündivas ettevõttes Meliva vastutab Kristi Liiva kahe ettevõtte ühendamiseks vajaliku muutuse eestvedajana inimeste ja kultuuri ning kliendikogemuse juhtimise eest. 

Kristi Liiva sõnul on Eesti ühiskonna arengu jaoks kaks olulisimat valdkonda haridus ja tervis ning neist viimases pikk eesmärk meie inimeste tervena elatud aastate arvu suurendamine „Ühendades Qvalitase ja Unimedi meditsiinipersonali teadmised ja oskused üheks tervikuks, saame koos ühise Meliva brändi all pakkuda terviklikku kogemust, mis arvestab patsiendi ja tema lähedaste vajadusi kogu elukaare kestel ning annab tervikuna parema ligipääsu arstiabile,” ütles Liiva.  „Qvalitase ja Unimedi pinnalt tekkival ühisel ettevõttel on tänu töötervishoiu ja hambaravialasele tugevale kompetentsile oluline roll, et inimesed jõuaksid regulaarselt tervisekontrolli, mis omakorda lubab ennetada võimalikke terviseriske ja tõsisema ravi vajadust,” lisas Liiva.

Kristi Liiva on ärinõustamisettevõtte Miltton New Nordics asutajapartner. Milttoni klientide igapäevasest nõustamistööst on ta Qvalitase ja Unimedi ühendamisprotsessi ajal pausil, jätkates samas osanikuna.

Liiva on varem osalenud mitme tähendusrikka muutuse ettevalmistamisel ja läbiviimisel: Hansapanga ja Hoiupanga ühendamine, Eesti Energia ettevalmistamine elektrituru avanemiseks, Riigikantseleisse kaasaegse valitsuse kommunikatsioonibüroo ehitamine Euroopa Liiduga ühinemise eel, Swedbanki peakontoris Stockholmis eelmise majanduskriisi ajal organisatsiooni tugevdamine. Nõustajana on ta abiks olnud mitmete organisatsioonide strateegia loomisel, muuhulgas ka andnud nõu Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogule struktuuri- ja juhtimisreformi töörühmas organisatsiooni uuenduste ettevalmistamiseks. Samuti on Liiva 11 aastat Paides toimuva Arvamusfestivali ellukutsuja ning SA Kiusamisvaba Kool üks asutaja.