Tagasi

Eesti suurimaid erakliinikuid, Qvalitast ja Unimedi, asub juhtima Marja-Liisa Alop

10.11.2022

Qvalitas ja Unimed ühendavad ettevõtete juhtimise, uue juhatuse etteotsa asub senine Unimedi juht Marja-Liisa Alop. Qvalitas ja Unimed on alustanud ühise, Eesti suurima erakliinikute võrgustiku arendamist, et pakkuda koostöös kõige laiemat valikut erameditsiini teenuseid ja oluliselt suurendada ligipääsu tervishoiuteenustele kõikjal üle Eesti.

Marja-Liisa Alop

Marja-Liisa Alop on Unimedi juhtinud alates 2016. aastast ja arendanud ettevõtte Eesti suurimaks hambaravikliinikute grupiks. Unimedi ja Qvalitase uude juhatusse kuuluvad ka Qvalitas Arstikeskuse pikaaegne juht Tõnu Velt ning senine Unimedi finantsjuht Terje Saarepuu.

„Qvalitase ja Unimedi ühine eesmärk Eesti suurima erameditsiiniteenuste pakkujana on tuua tervishoidu juurde valikuid, võimalusi ja investeeringuid. Olukorras, kus vastvalminud Riigikontrolli audit viitab üha teravnevale tervishoiutöötajate puudusele ning sellest tingitud ravijärjekordade pikenemisele, näeme eratervishoiuasutusena võimalusi tuua inimesi tagasi tervishoiu valdkonda, sh välismaale pöördunud arste ja õdesid, ning sellega toetada kogu tervishoiusüsteemi paremat toimimist,” sõnas Alop.

„Qvalitas ja Unimed on koostöös juba laiendanud terviseteenuste valikut ning plaanime avada ühiseid kliinikuid. Panustame ka regionaalselt, suurendades ligipääsu terviseteenustele nii kaugmeditsiini pakkuva Digikliiniku toel kui ka kohalike esinduste ja mobiilsete tervisekabinettidega. Digikliinikul on juba üle 20 000 kasutaja, kuid näeme, et kaugvastuvõttude kasutus võiks oluliselt suureneda ning seeläbi väheneda esmatasandi arstiabi ülekoormatus,” lisas Alop.

Qvalitase ja Unimedi juhatuse liikme Tõnu Veldi sõnul on teine tervishoius laiemat tähelepanu vajav teema tervishoidu lisaressursi toomine. „Viimastel aastatel oleme näinud, et inimeste tervise hoidmiseks on lisaraha jätkusuutlikult võimalik juurde tuua vaid erasektori panuse suurenemisel. Koostöös tööandjatega, kes on kindlustanud kokku umbes 7% kõigist töötajatest, saame täiendavate tervishoiuteenuste kasutamise võimaluste loomisega leevendada ka solidaarse ravikindluse järjekordasid, ” selgitas Velt.

Qvalitases ja Unimedis töötab kokku ligi 1000 inimest ning aastas tehakse kliinikutesse kokku üle 300 000 visiidi. Ettevõtete ühises terviseteenuste portfellis on üld-, eriarsti- ja hambaravi erialad, töötervishoiuteenused, vaimse tervise nõustamine ning terviseanalüüsid ja -diagnostika. Qvalitasel ja Unimedil on kokku 18 esindust, viis meditsiinilise erivarustusega tervisebussi, ning patsientide kaugvastuvõtte võimaldav rakendus Digikliinik.

Alates 2021. aasta kevadest kuuluvad Qvalitas ja Unimed Soome rohkem kui sajandipikkuse kogemusega tervishoiuettevõttele Mehiläinen.