Tagasi

Unimed liitub Soome juhtiva tervishoiuettevõttega Mehiläinen

08.03.2021

Unimed Grupi ja Qvalitas Arstikeskuse strateegiliseks omanikuks sai pikaaegse tervishoiukompetentsiga Soome meditsiiniettevõte Mehiläinen. Tehinguga siseneb eriarsti-, hoolekande-, töötervise ja hambaraviteenuseid pakkuv Mehiläinen Eesti turule, omandades ettevõtetes 100%-lise osaluse. Uus strateegiline omanik jätkab mõlemas ettevõttes tänase brändinime ja juhatusega. Tehingu toimumisel teenuste osutamise tingimused ei muutu.

Unimedi ja Qvalitase senine omanik, Baltikumi juhtiv erakapitali investeerimisfirma BaltCap, väljub ettevõtetest pärast viie aasta pikkust edukat koostööd. BaltCapi juhtivpartner Martin Kõdari sõnul on see loomulik samm ettevõtete edasiseks kasvuks. “Meil oli erakordne võimalus aidata kaasa Eesti juhtivate eratervishoiuettevõtete hulka kuuluvate Qvalitase ja Unimedi arengule, investeerides kliinikute ja meditsiiniseadmete uuendamisse ning panustades töökeskkonna parendamisse. Täname Unimedi ja Qvalitase professionaalset meditsiinipersonali ja juhtkondi viljaka koostöö eest. Hea meel on anda ettevõtted üle valdkonna ühele juhtivale tegijale, väärtustame Mehiläineni laiapõhjalist kogemust  tervishoiuvaldkonnas ja usaldame nende visiooni ettevõtete edasisel arengul.“

“Qvalitas ja Unimed on tervishoiuvaldkonnas oma segmentides liidrid nii ravikvaliteedi, käibe kui ka klientide rahulolu poolest. Oleme aastaid jälginud nende tegevuse arengut – mõlema ettevõtte tervishoiutöötajate kõrge tase ravi pakkumisel ja asjatundlikkus valdkonna arendamisel on olnud muljetavaldavad,” märkis Mehiläineni juhatuse esimees Janne-Olli Järvenpää. “Uue omanikuna toetab Mehiläinen ravikvaliteedi ja patsiendikogemuse pidevat arengut ka edaspidi. Selle juures tuleb kindlasti kasuks meie pikaajaline kogemus traditsiooniliste meditsiiniteenuste ja uute patsiendikesksete digilahenduste ühendamisel,” lisas Järvenpää.

Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimehe Tõnu Veldi sõnul on kogu tervishoiu valdkond olnud viimase viie aasta jooksul kiires muutumises ning tänu heale koostööle senise suuromaniku BaltCapiga on Qvalitas teinud suured sammud edasi oma teenuste arendamisel ja kvaliteedi tõstmisel nii töötervishoius kui ka üld- ja eriarstiabiteenustes. „Koostöö Mehiläineniga kiirendab seniseid arenguid veelgi ning võimaldab võtta kasutusele innovatiivseid ja patsiendikeskseid lahendusi, mis muudaksid ennetava meditsiini ja tervisekahjude vältimise inimeste jaoks veelgi tulemuslikumaks,“ sõnas Velt.

Unimed Grupi juhatuse esimees Marja-Liisa Alop näeb, et koostöö tervishoiusektoris nii kogenud omanikuga avab mitmeid uusi võimalusi arenguks. „Tänu sellele avaneb meil ligipääs uuel tasemel erialaseks kogemustevahetuseks nii ravitöös, kliinikute juhtimises kui patsientidele veelgi parema kogemuse pakkumiseks. Nii meie kui Mehiläineni jaoks on oluline pakkuda kõrge kvaliteediga ravi ja tagada parimad töötingimused meie meeskonnale, milleks koos on kindlasti rohkem võimalusi,“ sõnab ta.

Tehinguga omandab Mehiläinen Unimed Grupi ja Qvalitase Arstikeskuse valdusettevõttest DenCap 100%-lise osaluse, hinda pooled ei avalikusta. Tehing saab jõustuda pärast konkurentsiametilt loa saamist.