Tagasi

Unimedi kliinikud täiskasvanute ravi lepingut ei sõlmi

22.11.2017

Head patsiendid!

Viimased neli kuud on Eestis kehtinud uus riiklik täiskasvanute hambaravihüvitis. Andsime suvel lubaduse, et jälgime hüvitise kasutamise esimeste kuude kogemusi, hindame olukorda ning teeme otsuse liitumise osas hiljem. Praeguseks oleme jõudnud järeldusele, et sarnaselt enamikule Eesti hambaravikliinikutele ei sõlmi Unimedi kliinikud täiskasvanute ravi lepingut.

Oleme seisukohal, et riiklik toetus täiskasvanute suutervise parandamiseks on hädavajalik, kuid kehtival kujul ei ole Unimedil võimalik uue süsteemiga liituda – haigekassa ei ole oma hindade loomisel arvesse võtnud kulutusi kvaliteetsetele materjalidele, uude meditsiinitehnoloogiasse ja sisseseadesse, personali koolitamisse ning kaasaegsesse sterilisatsiooni ja diagnostikasse. Jagame Hambaarstide Liidu seisukohta, et hüvitis peab käima kaasas patsiendiga sõltumata raviasutusest.

Rohkem teavet haigekassa täiskasvanute hambaravi lepingupartnerite kohta leiate haigekassa kodulehelt, pöördudes infotelefonil 16363, e-posti aadressil info@haigekassa.ee või külastades Eesti Haigekassa klienditeenindust.

Täpsemaid selgitusi väljatoodud seisukohtade kohta saab lugeda Eesti Hambaarstide Liidu koduleheküljelt www.ehl.ee.