Covid-19 eriolukord: info ja KKK.

❗️Kui Te siit vastust ei leia, helistage julgelt meie tasuta nõuandeliinile: 677 68 22. Liin avatud E–R kell 9–17.

1. Miks on Unimedi hambakliinikud suletud?

Kliinikud on suletud Terviseameti otsusega riikliku eriolukorra tõttu ja meist igaühe vastutus on panustada COVID-19 haiguspuhangu piiramisse.

Erandkorras võtame vastu esmaabi ja vältimatut abi vajavaid patsiente, kes tunnevad tugevat valu, kellel on paistetusega põletik või hambatrauma. Esmaabi pakume Tartu ja Pärnu kliinikus ning Tallinnas Kaarli Hambaravis ja Unimed Järve kliinikus.

2. Kui mul on ortodontiline ravi pooleli, siis mis edasi saab? Kas visiidi vahelejäämine on mulle ohutu?

Hetkel on plaanilised vastuvõtud peatatud perioodil 17.03-31.03.2020. Kõigiga, kelle visiit jääb nimetatud aega ja see on teie arsti hinnangul meditsiinilisel põhjusel edasilükkamatu, võtame lähiajal ise ühendust ja leiame esmaabiks aja.

Kindlasti ei pea muretsema need patsiendid, kes kohe uut aega ei saa – sel juhul on teie ortodont hinnanud, et pikem visiitide vahe ei ole teie ravile kuidagi ohtlik või kahjulik. Läheneme igale ravivajadusele individuaalselt ja eriolukorrast sõltumata oma patsientide suutervises järeleandmisi ei tee. Võtame kõikidega uue aja kokku leppimiseks ühendust samm-sammult.

3. Mul on breket lahti, traat torgib põske vms – mida teha? (lisatud videod)

Nendele muredele saate plaaniliste vastuvõttude avamiseni koduste abivahenditega leevendust. Meie ortodondid on teie jaoks üles filminud õpetlikud videod, kus jagavad nippe ja soovitusi. Leiate need meie YouTube’i kanalilt ja siit:

Mida teha, kui breketikaare ots tuleb lahti?

Kodune esmaabi torkiva breketi või -kaare korral. Mida teha, kui breket või traatkaar on tulnud lahti ja torgib?

Kodune esmaabi forsuse ehk alalõuga ettepoole lükkava vedru kandjatele. Mida teha, kui forsus tuleb lahti või torgib?

Kodune esmaabi, kui breketit kinnitava traadist rõnga ehk ligatuuri ots torgib.

Erandkorras on Unimedi ortodontiapatsientidele avatud esmaabivastuvõtud Järve, Tartu ja Pärnu kliinikus. Kui kodusest esmaabist ei piisa, kirjutage oma kodukliiniku registratuuri:

4. Mul on visiidi aeg aprilli alguses – kas peaksin muretsema?

Otsus plaanilised ja esmased ravid peatada puudutab hetkel ajaperioodi 17.03–31.03.2020. Hoiame olukorral silma peal ja anname teile jooksvalt teada, kui plaaniliste vastuvõttude avamine 1. aprillist ei ole mingil põhjusel võimalik.

5. Minu vastuvõtt jäi ära, millal mulle uus visiidiaeg pakutakse?

Esimeses järjekorras pakutakse uus visiidiaeg nendele patsientidele, kelle ravi ei ole meditsiinilistel põhjustel võimalik edasi lükata.

Teiste patsientidega võtame uue aja broneerimiseks ühendust siis, kui saame uuesti alustada plaanilise raviga. Sellel juhul on teie arst otsustanud, et pikem visiitide vahe ei ole teie ravile ohtlik või kahjulik. Vaatame iga ravijuhtumit individuaalselt ega tee eriolukorrast hoolimata oma patsientide suutervises järeleandmisi. Kontakteerume kõikidega samm-sammult.

6. Millal saab hakata jälle aegu broneerima?

Patsientidega, kel jäi visiit ära, võtame uue aja broneerimiseks ühendust ise. Uusi visiidiaegu saame broneerida siis, kui on võimalik taas alustada plaanilise raviga.

Hoiame oma patsiente pidevalt uueneva informatsiooniga jooksvalt kursis nii veebis kui meie Facebooki lehel.