Hammastele kinnitatavaid klassikalisi breketeid on kahesuguseid: metallist ja hamba värvi ehk keraamilised. Klassikaliste breketite puhul fikseeritakse hamba külge breket, millele kinnitatakse väikeste kummi- või traatrõngaste ehk ligatuuride abil traadist kaar. Selle kaare abil avaldatakse hammastele survet, et need liiguksid sirgesse rivvi. Otsuse, millist breketisüsteemi kasutada, teeb ortodont raviplaani koostamise käigus, kui ta on hinnanud hammaskonna üldist seisukorda ja vajadusel läbi viinud lisauuringud. Arst võtab raviplaani koostamisel arvesse ka patsiendi enda eelistusi. Iga ravijuhtum on unikaalne, kuid keskmine breketravi pikkus jääb vahemikku 1,5–2 aastat.
Klassikalised metallist breketid on valmistatud roostevabast terasest ja neile kinnitatakse sama värvi metallist kaar. Metallbreketid sobivad pea kõikidele patsientidele, sest toimivad nii lihtsamate kui keerukamate ortodontiliste ravijuhtumite puhul. Tänapäeval kasutusel olevate metallbreketite hamba külge kinnitatav osa ei ole nii suur kui varem, mistõttu on need ka mõnevõrra vähem märgatavad. Lisaks on see siiani kõige taskukohasem breketite tüüp.
Klassikalised keraamilised breketid on valmistatud valgest keraamilisest materjalist, mis on hammastega sama värvi ning seega on kogu breketsüsteem esteetilisem ja suus vähem märgatav. Enim nähtav osa on breketeid ühendav traatkaar, mis on üldiselt metalne, kuid soovi korral pakub Unimed ka valge või kuldse kaare kasutamise võimalust.
Hoolimata valgest värvusest on keraamilised breketid igati praktilised – breketi valge materjal ei määrdu söögi või joogi mõjul. Arvestada võiks siiski, et osad toiduained (nt karri või punane vein) võivad määrida iga breketi ümber paigutatud kumme. Samas ei ole muretsemiseks põhjust, sest viimaseid vahetatakse iga 4–5 nädala tagant.
Keraamilised breketid toimivad traditsiooniliste metallist breketitega võrreldes sama efektiivselt ja tõenduspõhiselt ning pakuvad kandjale suurepäraseid tulemusi.
Regulaarsed visiidid ortodondi juurde on ravi osa
Breketeid tuleb käia regulaarselt ortodondi juures aktiveerimas ehk pingutamas. Enamasti on klassikaliste breketite puhul visiitide intervall 4–5 nädalat. Nii saab arst jälgida ravi käiku ning vajadusel sisse viia muudatusi või kohandusi. Hambad on breketite pingutamise järgselt mõned päevad tundlikud, kuid see möödub. Valu leevendamiseks on abi käsimüügi valuvaigistitest, limaskestade hõõrdumist vähendab spetsiaalselt breketikandjatele mõeldud vaha, mida müüakse nii Unimedi kliinikutes kui apteekides.
Lisaks regulaarsetele visiitidele ortodondi juurde tuleb külastada ka hambaarsti 1–2 korda aastas, sest raviperioodil võib patsiendil olla suurem kaarieserisk. Samuti on soovitatav käia 1–2 korda aastas suuhügienisti juures kontrollis.