Ortodontia täiskasvanutele

Ortodontiline ravi on võimalik igas vanuses

Ortodontia täiskasvanutele Tallinnas, Tartus, Pärnus

Sageli arvatakse, et ortodontia on mõeldud ainult lastele ning täiskasvanud inimese hambaid ei ole võimalik enam nihutada. Tegelikkuses ei ole ortodondi juurde pöördumiseks kunagi liiga hilja – hambaid saab liigutada igas vanuses. Ortodontilise ravi abil on võimalik muuta üksikute hammaste asendit, reastada ruumipuuduses olevaid hambaid, sulgeda hammaste vahesid, parandada hammaste kontakte (hambumust) ning vajadusel teha ettevalmistusi edasiseks proteesimiseks.

Vale hambumus tekitab lisamuresid

Viltune hambarivi ei ole ainult iluviga – probleemid hambumusega võivad kaasa tuua hulga muresid. Näiteks ei käi hambad vale hambumuse puhul korralikult kokku ning seetõttu kuluvad nad kiiremini, kaasneda võivad ka alalõualiigesevalud ja mälumisfunktsiooni häired. Veel on puseriti hammaste eest oluliselt keerulisem hoolitseda, sest igale poole ei pääse hambahari ligi. Just nendesse puhastamata kohtadesse tekib kergemini hambakivi ja kaaries.

Appi tuleb breketravi

Hambumuse korrigeerimiseks kasutatakse peamiselt breketeid ning nende kandmist ei peaks kuidagi pelgama. Tänapäeval eelistatakse sageli keraamilisi breketeid, kuna need on hamba värvi ja seega suus vähem märgatavad. Veel on olemas lingvaalsed ehk hammaste siseküljele kinnitatavad breketid, mis väljapoole üldse ei paistagi. Märkamatud on ka hammastel kantavad läbipaistvad kaped. Unimedis pakume nendest Invisaligni ja Airnivoli.

Ortodontilise ravi etapid

Esmase konsultatsiooni käigus kuulab ortodont ära patsiendi mure, hindab hammaskonna üldist seisukorda ja ravi näidustust ning teeb vastavalt vajadusele lisauuringud.

Seejärel tutvustab arst patsiendile konkreetset ravivajadust, erinevaid ravivõimalusi, riske, maksumust ja prognoositud ajakulu. Raviplaani koostamisel võetakse arvesse ka patsiendi enda eelistusi – näiteks seda, et ravi oleks võimalikult märkamatu. Arst leiab lahenduse, mis tagab parimad ravitulemused ja oodatud esteetika. Lähtudes kogutud diagnostilisest infost otsustab arst, millised ravivahendid (breketid või teised ortodontilised aparaadid) sobivad konkreetsele patsiendile kõige paremini. Ortodontilise ravi kestvus sõltub konkreetsest raviplaanist ja võib ulatuda kuudest kuni aastateni.

Ortodontilise ravi tulemus

Ortodontilise ravi lõpus eemaldatakse optimaalse tulemuse saavutamise järel raviaparaadid ning paigaldatakse tulemuse stabiliseerimiseks suhu hoide- ehk retensiooniaparaadid. Retentsiooniperiood on sageli eluaegne.

Unimedis pakuvad ortodontia teenust:
  • Unimed Järve hambakliinik (Lelle 24, Tallinn)
  • Unimed Kaarli hambakliinik (Toompuiestee 4, Tallinn)
  • Unimed Tartu hambakliinik (Riia 2)
  • Unimed Pärnu hambakliinik (Väike-Kuke 4b)