3D-röntgen

3D-röntgen aitab valida õige ravi

Hambaravis on diagnoosiks ja täpse raviplaani koostamiseks tihti vaja teha röntgen. Juhul kui 2D-röntgen ei anna arstile piisavalt vajalikku infot, võib diagnoosi täpsustamiseks ja korrektse raviplaani koostamiseks abiks olla 3D-röntgen. Unimedis kasutame NewTom VGI evo 3-D röntgenit, mis on üks kõige kaasaegsemaid selles valdkonnas. 3D-röntgen annab 2D-röntgenist rohkem infot, sest tänu kolmemõõtmelisele pildile on kõik väikesed luustruktuurid hästi näha.

Unikaalne tehnoloogia

Kolmemõõtmelise ülesvõtte tegemiseks kasutame Unimedis ultramodernset CBCT- ehk 3D-tehnoloogiat, 3D-röntgeni skanner pöördub 360 kraadi ümber patsiendi pea ja teeb 360 ülesvõtet, mida saab arvutiekraanil eri suundadest vaadata. Hambaraviga samal ajal võib diagnoosida ka nina- ja kõrvaprobleeme. Aparaat määrab automaatselt patsiendi kehakaalu põhjal talle võimalikult ohutu kiirgusdoosi.

3D-röntgenipilt 5 minutiga

3D-röntgeni tegemiseks on vaja saatekirja arstilt, kes võib olla ka väljastpoolt Unimedi kliinikuid. Röntgeni tegemiseks on vaja registreeruda meie diagnostiku vastuvõtule. 3D-röntgen võtab aega kõigest 5–10 minutit, pildi anname patsiendile kaasa mälupulgal.

Tasub tähele panna:

Enne röntgenpildi tegemist on vaja ära võtta prillid, kõrvarõngad ja kaelakee. Röntgenit ei soovitata rasedatele. Lapseootel patsientidel tuleb enne röntgeni tegemist kindlasti oma arstiga nõu pidada.