Esmaabi Pärnu kliinikus

Pakume Pärnu kliinikus eelregistreerimisega vältimatut abi.

Vältimatut abi osutame selliste erakorraliste seisundite korral, mis vajavad hamba väljatõmbamist või mädanikukolde avamist (hammaste trauma, paistetuse või tugeva valu esinemisel). Võtke palun eelnevalt meie registratuuriga ühendust, et saaksime täpsustada teie seisundit ja pakkuda esimese vaba vastuvõtuaja.

Broneerimiseks on vajalik patsiendi isikukood ja telefoninumber.

📧 registratuur.parnu@unimed.ee

📞 +372 445 9299

Esmaabisse tasub pöörduda hambavalu, põletike/tursete ja traumade korral või olukorras, kus ei ole võimalik õigeaegset abi saada oma hambaarstilt. Erakorralisel vastuvõtul teeb arst hädavajalikud protseduurid, et leevendada patsiendi valu või likvideerida põletik. On väga oluline, et hambavalu põhjus saaks välja selgitatud, vastasel juhul ei ole välistatud probleemi süvenemine või mõne muu tervisehäire teke.

Enne esmaabisse tulekut

Kui hambavalu muutub väljakannatamatuks, siis ajutiselt aitab seda leevendada näiteks ibuprofeen või paratsetamool. Valu väheneb küll lühikeseks perioodiks, ent see aitab enne arsti juurde pääsemist halva enesetundega toime tulla.

Juhul kui hambast on tükk eemaldunud või see on tervikuna suust välja tulnud, siis tuleb kild või hammas säilitada – võib-olla saab arst neid hamba taastamisel kasutada. Suust välja tulnud hammast ei tohiks kunagi katsuda mujalt kui krooniosast (igemest väljaspool olev osa) ega liigselt puhastada või pühkida. Kõige parem on see panna arsti juurde jõudmiseni kas piima sisse või hoopiski suhu, kus hammas saab sülje sees arsti juurde jõudmist oodata.