Esmaabi Pärnu kliinikus

Pakume Pärnu kliinikus eelregistreerimisega vältimatut abi.

Vältimatut abi osutame ainult selliste erakorraliste seisundite korral, mis vajavad hamba väljatõmbamist või mädanikukolde avamist hammaste trauma või paistetuse korral. Muudel juhtudel palume pöörduda enda raviarsti/kliiniku poole.

Võtke palun eelnevalt meie registratuuriga ühendust, et saaksime täpsustada teie seisundit ja pakkuda esimese vaba vastuvõtuaja. Broneerimiseks on vajalik patsiendi isikukood ja telefoninumber.

📧 registratuur.parnu@unimed.ee

📞 +372 445 9299

Enne esmaabisse tulekut

Kui hambavalu muutub väljakannatamatuks, siis ajutiselt aitab seda leevendada näiteks ibuprofeen või paratsetamool. Valu väheneb küll lühikeseks perioodiks, ent see aitab enne arsti juurde pääsemist halva enesetundega toime tulla.

Juhul kui hammas on kukkumise vm trauma tõttu suust välja tulnud, siis tuleb seda säilitada, et arsti juurde kaasa võtta. Suust välja tulnud hammast ei tohiks kunagi katsuda mujalt kui krooniosast (igemest väljaspool olev osa) ega liigselt puhastada või pühkida. Kõige parem on see panna kas piima sisse või hoopiski suhu, kus hammas saab sülje sees arsti juurde jõudmist oodata.